A legkisebb helyet is érdemes kihasználni, zöldíteni a környezetünket. Nemcsak magunknak teszünk ezzel jót, ültessünk úgy, hogy a környezetünk is profitáljon belőle!

Sokan nem is gondolják, hogy mennyi mindennel lehet még a muskátlin és a petúnián kívül díszíteni az erkélyünket, vagy milyen merész kombinációban gondolkodhatunk a kertünkben. Ültethetünk zöldségeket, fűszernövényeket, évelőket, sőt vadvirágokat, fákat és bokrokat is. Szerintem a legjobb, ha minél többnek sikerül helyet biztosítanunk, ezáltal egy igazi oázist teremthetünk. 😊 Előszeretettel csempészek az évelő ágyásokba például vadvirágokat és zöldségeket is.

Egy nagy ládát beültethetünk úgy, hogy nekünk és az állatoknak is hasznot hozzon. A padlizsán és a patisszon mellé kerülhet napraforgó (Helianthus annuus), sétányrózsa (Lantana camara), harangvirág (Campanula sp.) és szegfű (Dianthus sp.). Mindegyik növény kiváló pollen- és nektárforrás a beporzóknak, méheknek, lepkéknek, zengőlegyeknek.

Jó minőségű általános virágföldet használjunk, ezt még feljavíthatjuk az ültetni kívánt zöldségeknek való táppal. A padlizsán mellé később egy nagyobb karó kerülhet majd, szépen támasztva a növényt. A patisszontól sem kell megijedni, nem fog kiszaladni a ládából! Indát nem nevelő, bokrosodó fajtát választhatunk, ami majd szépen terjeszkedik a láda oldalán is.

Egy agyag cserépalátétbe kavicsokat, homokot szórunk, majd vízzel megtöltjük, hogy biztonságosan ihassanak a rovarok a nyári forróságban. A madarakra is gondoljunk, nagyobb edényt vízzel megtöltve nekik is kirakhatunk! Igazán érdekes megfigyeléseket tehetünk, hogy élik mindennapjaikat ezek a kis állatkák. A láda oldalára egy kilyuggatott fadarab kerülhet, hátha megtetszik néhány vendégnek a koszt és kvártély, és beköltöznek. 😊

Néhány tipp, hogy állatbarát legyen:

  1. Ültessünk honos növényeket, mint dísznövényeket a ládákba és az edényekbe.
  2. Legyen mindig friss víz a madaraknak és a rovaroknak. Itatót is kirakhatunk, de mini tavat is készíthetünk a teraszunkra, más dimenzióba emelve azt.
  3. Odúkat, rovarhoteleket, egyéb fészkelőhelyeket is biztosíthatunk. Sőt, a denevérekre gondolva nekik is érdemes kihelyezni egy kis méretű denevérodút. Ők is és mi is jól járunk, a rovarokat megeszik a környezetünkben, azonban a redőnytokokba így nem költöznek bele. 😊
  4. Balkonkertünk legyen vegyszermentes!
  5. Télen helyezzünk ki etetőt és itatót is!

Nézd meg a BAUHAUS kínálatát! >>