Ismered azt a pillantást, amikor a macskád a kanapé tetejéről vagy a könyvespolc széléről néz rád, mintha épp azt mérlegelné: hogy lehet ennyire szerencsétlenül élni? Nos, az a bizonyos „hülye gazdi” tekintet korántsem a képzeleted szüleménye.
Macska-agy: ki az igazi észlény a lakásban?
A macskák agya sokban hasonlít a vadon élő rokonaikéhoz: gyorsan tanulnak, kiváló a térérzékük, és mesterien alkalmazkodnak. Szóval amikor már harmadszor borítod ki a pohár vizet, vagy megint nem találod a kulcsodat, teljes joggal gondolhatja a macska: „Ezt én biztos nem csinálnám!”
Felsőbbrendűség? Ugyan már!
A macskák alapból nem szorulnak ránk – legalábbis ezt szeretik elhitetni. Ezért élnek velünk inkább egyfajta „megengedett szövetségben”, mintsem valódi partnerségben. És ha néha hűvös tekintettel méregetnek a párna tetejéről, azt is jelzik: „én nélküled is boldogulnék, de legyen, együtt élünk.”

Vagy tényleg mi vagyunk a furák?
Gondolj csak bele: egy állat, aki felismeri a hangulatodat, megjegyzi a napirendedet, közben azt látja, hogy naponta háromszor is elhagyod a távirányítót. Csoda, ha hülyének néz?
Mit gondolhat rólunk a macska?
Senki sem tudja biztosan, mit gondol rólunk egy macska, de egy biztos: ha eteted, meleg van, és van egy kényelmes fekhelye, már nem panaszkodik. Talán szeret is, talán csak eltűr – de néha dörgölőzik, szóval annyira azért nem vagy reménytelen.
Hogyan lehetnél kevésbé ciki a szemében?
- Legyél rendezett: ne hagyd szanaszét a cuccaid.
- Tanuld meg érteni a testbeszédét.
- Próbáld te szabályozni a napirendet, ne ő diktáljon.
Persze legyünk őszinték: akárhogy igyekszel, a macska szemében mindig csak egy kétlábú kiszolgáló leszel, aki néha legalább időben szervírozza a vacsorát.