Képzeljük el a helyzetet: a cica éppen most alkotta meg élete mesterművét, és a lakás minden zegzuga a friss, hamisítatlan „macskakábel” illatától illatozik. Ebben a pillanatban érkezik a telefon: „Ügyben vagyunk arra, és beugranánk egy kávéra!” Még mielőtt felmérnénk, hogy ki lehetett az az átok, aki éppen most hívta meg a vendégeket, gyorsan kell cselekednünk! Na de hogyan?

1. Elsősegély a helyszínen

Először is, szedjük fel az ominózus terméket. Kézbe gumikesztyű, lapát, zacsitartó, és irány a kuka! De vigyázat, ne kezdjük el megosztani a macskával az érzéseinket, mert Csoki vagy Mazsi talán épp most érzik művészi kiteljesedésük csúcspontját. Ne rontsuk el a pillanatot, csak cselekedjünk diszkréten!

2. Szellőztetés: a szél barátunk

Amint a terep tiszta, tárjuk ki az ablakokat! A lakás legjobb szövetségese, a friss levegő, gyorsan segít eltávolítani a nemkívánatos nyomokat. Persze, ha odakint -10 fok van, gondoljuk át, milyen gyorsan tudjuk becsukni az ablakot, mert a fagyoskodó vendégek sem lesznek hálásak.

3. Hadba hívott szagtalanítók

Amíg a friss levegő dolgozik, vessük be a lakásban rejlő szagsemlegesítőket. Ha van otthon illatos gyertya – például gyümölcsös, vaníliás vagy macskaillat-semlegesítő variációban –, gyújtsuk meg! Nem kell, hogy a lakás teljes téli üzemmódra kapcsoljon, de az sem árt, ha a vendégek nem egy macskás hentesbolt illatát érzik.

mit tegyunk ha macskaszarszaggal fogadjuk a vendegeket 1
Mit tegyünk, ha macskaszarszaggal fogadjuk a vendégeket?

4. A szőnyeg esete a macskával

Ha a cica a szőnyegen hagyta a műalkotását, gyorsan kapjunk elő egy kis szőnyegtisztító spray-t, vagy keverjük ki saját, gyorsan bevethető mentőoldatunkat szódabikarbónából és ecetből. Csak ne felejtsük el eltávolítani a maradékot, mielőtt valaki rálépne, és „mintát” vinne a lakás többi részébe.

5. A vendégfogadás művészete

Ha minden más csődöt mond, alkalmazzunk figyelemelterelő hadműveleteket! Tegyük fel a kérdést: „Nem szokott ilyen macskaszag lenni, igaz?” – majd gyorsan kínáljunk fel egy szelet tortát vagy valami finomságot. Az ételek varázsereje mindig képes elterelni a figyelmet (legalábbis reméljük).

6. Hűséges szövetségesünk, a humor

Végül, ne vegyük túl komolyan a helyzetet! Egy kis nevetéssel minden helyzet megoldható. Mondjuk azt, hogy „Mazsi épp az alternatív illatdesign műfajával kísérletezik, de még nem találta meg a megfelelő arányokat.” Az élet macskával tele van kalandokkal, és egy kis humor mindig segít!

Legközelebb pedig, ha bejelentik a vendégek, hogy érkeznek, szóljunk a cicának előre: “Mazsi, légyszi, várd meg, míg elmennek a vendégek! Addig csak dekoráld a kanapét a jelenléteddel.” Így talán esélyünk lesz egy illatmentes fogadtatásra.