Ahogy az embereknél is fontos a védőoltás, úgy az állatoknál is.
Annak ellenére, hogy egyre nagyobb népszerűségnek örvend az oltásellenesség, nem véletlenül lett kitalálva. Sokan mondják, hogy minek az oltás, amikor már nincs is betegség? Azért nincs betegség, mert van oltás és ezáltal immunitás. A klasszikus tyúk vagy a tojás volt előbb kérdés átültetve. Megmondom, a tojás volt előbb. Mert az már akkor is létezett a hüllők jóvoltából, amikor még madarak nem. Tehát amennyiben a vakcina megszűnne, nagy valószínűséggel újra tombolni kezdenének a különböző kórságok. Így is jelen vannak, csak a betegség lefolyása nem ugyanaz, ha az immunrendszer felkészülten száll szembe velük.
A kölyökkutyákat 5-8 hetes kell elkezdeni oltatni, hogy egészségesen cseperedjenek. A parvovírus, a szopornyica, leptospirózis, a fertőző májgyulladás, a parainfluenza és a lyme-kór is ott leselkedik kedvenceinkre sok más betegségen kívül.
A veszettség elleni a kötelezően előírt, rendszeresen évente ismétlendő oltás, mert állatra és emberre egyaránt veszélyes betegség. Aki azt hinné vele nem fordulhat elő, téved. A veszettség jelen van az országban is és újra és újra felüti a fejét.
A többi oltás “csak” ajánlott, viszont a kutyusod életét mentheted meg velük. Ezek közül a legfontosabbak:
- parvovírusos bélgyulladás
- szopornyica
- leptospirózis
- fertőző májgyulladás
- parainfluenza
- lyme-kór
A továbbiakról az állatorvosoknál lehet érdeklődni.
Forrás: NÉBIH