A rendszeres testmozgás jót tesz a kutyának és gazdinak egyaránt.
Mivel köztudott tény, hogy sokkal könnyebb rászánni magunkat, ha nem egyedül csináljuk, érdemes a kedvencünket is bevonni a tervekbe. Azért, hogy mindkettőnk számára pozitív hatása legyen, a következőkre oda kell figyelni:
Tartsuk be a fokozatosság elvét!
Mind a magunk, mind a kutyus számára az aktuális fizikai állapotunkat figyelembe véve találjuk ki az edzéstervet! A kezdeti lelkesedés miatti túlterhelés könnyen kedvünket szegheti attól, hogy valóban hosszú távon kitartsunk az elképzelés mellett.
Vegyük figyelembe a környezeti tényezőket!
A saját és kutyánk súlyán, korán és aktuális egészségi állapotán kívül a környezeti hatásoknak is szerepe van. Ide tartozik többek között a hőmérséklet, az időjárás, a hely, ahol közösen mozogni kívánunk. Nem elhanyagolható az alkalomhoz illő, kényelmes öltözet sem.
Gondoskodjunk a láthatóságunkról!
Nem csak teljesen sötétben érdemes erre odafigyelni, hanem szürkületben, vagy akár nappal is. Ha jól láthatóak vagyunk mások számára, az sok balesetet előzhet meg!
Hagyjunk időt a bemelegítésre!
Kezdetnek egy könnyed séta a mi szervezetünket is felkészíti az aktivitásra, az eb pedig könnyíthet magán, körbeszimatolhatja, amit szeretne, így jobban tud majd figyelni ránk.
Csatlakozzunk csoportokhoz, ha úgy tetszik!
Egyre többen látják meg a kutyás edzés jó oldalát, ami nagyobb társaságban talán még motiválóbb. Egy jól szocializált kedvenc is imádni fogja a fajtársakkal való közös tréninget. Ha nem rajongunk annyira a futásért, a lehetőségek között szerepelhet az agility, dog dancing, canicross, frizbizés vagy más kutyás sportok.
Legyen nálunk friss, tiszta víz!
A magunk és a kutyánk számára is!
A változatosság gyönyörködtet!
Érdemes többféle mozgásformát is napirendre tűzni, hogy ne legyen egyhangú és át tudjuk mozgatni minden porcikánkat!
Ha sikerül a közös testmozgást beépíteni a hétköznapokba, magunknak is kedvencünknek is jót teszünk! Kitartás!
https://youtu.be/vKwh72cCrfA