Belátta, hogy rossz döntést hozott.

Az aprócska puma nagyon bájosnak tűnt, de gyorsan növekedésnek indult. Egy év se telt el, mire 40 kilós cicussá cseperedett és a gazdája rájött, hogy nem szobacica.

A vadállatok nem véletlenül nem lettek háziasítva, nem lakásba valók, a vadon az ő élőhelyük. Épp ezért lepte meg a bejelentés a hatóságokat, amiben a férfi jelezte, hogy egy termetes puma van az otthonában. A rendőrök állatvédőkkel együtt érkeztek ki a helyszínre és magukkal is vitték a Sasha névre keresztelt állatot. Először a helyi állatkertbe került, ahol orvosi ellátást kapott, majd onnan egy vadrezervátumba szállítják, hogy úgy élhessen, ahogyan mindig is kellett volna.

Sasha az állatkertben

Ez az állat még szerencsésnek mondható, hiszen gazdája legalább belátta, hogy nem a bronxi belvárosba való egy nagymacska, és maga jelentette az esetet, amivel lehetőséget kapott a puma, hogy visszakerüljön a természetes élőhelyére, de sok másik vadállat nem menekül meg az egzotikus állatkereskedelem viszontagságaitól. Még mindig sok hely akad a világban, ahol magánszemélyek (főként a tehetősebbek) különleges állatot akarnak tartani az otthonukban, úgy, hogy nem rendelkeznek a jószág számára megfelelő környezettel, sem az igényeiket illető tudással. Ez rossz a vadállatoknak, de veszélyes az őket tartó emberekre és környezetükre nézve is.

Forrás: AP News

A kiemelt kép illusztráció.