Mindig is szerettél volna valamilyen kisállatot, de nem tudod, hogy egy garzonba egy mopsz, egy macska vagy csak egy botsáska fér el? Vagy a kétszobás lakásodba elmerészkedhetsz-e egy komplett akvárium vagy egy papagáj beszerzéséig? Tarts velem, és kiderül, mit mond a lakásméret az állatválasztásról!
Garzon, ahol a botsáska is király
Ha mindened egy 30 m²-es lakás, akkor a béke érdekében ne válassz nagytestű kutyát. A szűk hely nemcsak neked kevés, de egy energikus vizslának maga a börtön lenne. Egy gabonasikló, egy gekkó vagy egy botsáska viszont simán elél veled, anélkül hogy a kanapédon körfutást rendezne.

Kétszobás lakás, ahol már belefér egy kis szőr
Ha van némi mozgástér, akkor egy macska, egy kisebb testű kutya vagy akár egy tengerimalac is remek társ lehet. A macska nem igényel kertes házat, csak egy jó kilátást az ablakból és néhány magaslati pontot.

Papagájtartásra is alkalmas, ha a madarat rendszeresen kiengeded, hogy átrepülhesse a nappalit és a hálót, közben pedig közelről végigcsipkedhesse a kedvenc szobanövényedet.
Nagy lakás vagy családi ház? Itt jöhet a nagyágyú!
Ha van elég hely, egy nagytestű kutya sem lesz boldogtalan, főleg ha kert is tartozik hozzá. A tágas terekbe akváriumot is betervezhetsz – nemcsak színes halakkal, de garnélákkal, csigákkal vagy buja akváriumi növényekkel is. Olyan lesz, mintha egy miniatűr óceánt költöztettél volna a nappalidba.

Következtetés: nemcsak a négyzetméter számít
Fontos, hogy ne csak a lakás méretét nézd, hanem azt is, hogy mennyi időt tudsz foglalkozni az állattal. Egy macska kisebb helyen is boldog, ha sokat játszol vele, egy kutya pedig akkor is szenvedhet egy nagy lakásban, ha nem viszed rendszeresen sétálni.

És persze egy 20 m²-es lakásban is elfér egy botsáska, aki biztosan nem panaszkodik majd, hogy nincs elég hely a jógamatracodnak.